Куріння трубки — це горда традиція, що сягає корінням у вікову історію. Але курильні трубки, як і будь-який девайс для димних насолод, не збережуть своєї первісної краси, якщо не витрачати час на ретельний догляд. Це проста істина, про яку багато хто забуває. Тому дуже часто доглядом за трубкою нехтують, і вона швидко забруднюється, а іноді й псується через накопичення смоли, залишки попелу та якісь зовнішні фактори. Щоб уникнути цього, розглянемо кілька корисних порад для тих, хто новачок у цих справах або просто хоче отримати кілька порад щодо догляду за курильним девайсом.
Багато хто помиляється, коли стверджують, що чистити трубку після кожного використання — це зайве. Ні це не так. Давайте прояснимо: у трубці щоразу накопичується бруд і тому ви повинні чистити її після кожного використання. Це робиться швидко і не потребує інженерної освіти. Просто дайте охолонути трубі, розберіть її і пропустіть очисник повністю через трубку. Здається, що це не так складно, як ви могли собі уявити. А тепер розглянемо принцип догляду за цим девайсом, як чистити трубку всередині, зовні та що потрібно для підтримки у належному вигляді.
Правильний догляд за курильною трубкою
Догляд за тютюновою трубкою допоможе продовжити термін служби цього агрегату. Однак це вимагає часу, терпіння та певних навичок. Ваше вкладення окупиться у довгостроковій перспективі та принесе велику вигоду. Немає жодного сумніву в цьому!
Догляд за курильною трубкою
Це найважливіша, але неприємна частина для власника трубки, але без регулярного чищення ніяк. Адже в ній регулярно накопичуються залишки тютюну, смолу та іншого шлаку. Все це не найкраще впливає на смакові якості та аромат тютюну. Далі ви повинні ознайомитися з тим, як очистити скляну, керамічну або дерев'яну трубку, щоб підвищити її продуктивність, забезпечити чистий смак і гарантувати довговічність. Дерев'яне волокно потребує більш ретельного догляду, тому переважно всі рекомендації пов'язані з доглядом за трубками з бріару та інших видів деревини.
Чищення трубок
Догляд за трубкою та її чищення починаються з самого першого викурювання і повинні бути присутніми після кожного сеансу. Перед кожним використанням рекомендується протирати стрижень щіткою або звичайним очищувачем трубки. Це допоможе додатково видалити залишки золи.
Навіть при запаленні курильного девайсу слід бути обережними, щоб не пошкодити агрегат і зберегти його зовнішній вигляд. Тримайте джерело вогню над тютюном, щоб не обпалити краї трубки. Якщо обідок починає набувати трохи темного відтінку, то це можна виправити за допомогою засобу для чищення труб, яким достатньо протерти обідок.
Виконуючи такі маніпуляції регулярно, ви усунете джерело появи обвуглених і почорнілих обідків, які часто зустрічаються на недоглянутих трубах. У процесі куріння ви помітите, чи потрібне ретельніше чищення. Наприклад, якщо смак здається кислим, солоним або просто неприємним, значить, настав час ретельно прочистити девайс.
Перш ніж приступити до процедур догляду, вам необхідно ознайомитися з різними частинами курильної трубки. Якщо називати кожну з них на ім'я, то це зб'є з пантелику. Тому наочна ілюстрація не дасть вам заплутатися та допоможе розібратися.
Конструкція трубки
Як правило, варто розібратися у своїй трубі та в тому, як вона працює. Це не тільки спрощує чищення, а й покращує ваші враження загалом.
Внутрішнє чищення: інструкція
Перед чищенням ніколи не від'єднуйте мортизу від хвостовика, коли трубка ще тепла. У найгіршому випадку це призведе до розтріскування дерева. Тому завжди приступайте до чищення трубки, коли вона вже охолола. Це слід робити не тільки з перерахованих вище причин, але і тому, що тепла трубка вбирає зайву вологу, що дещо ускладнює завдання.
Приготуйтеся виконувати брудну роботу. Після того, як остигла трубка буде розібрана, викручуйте мундштук за годинниковою стрілкою і почніть акуратно витягати з фільтрової камери вугільний фільтр, якщо він є. Потім приступайте до чищення.
- Почніть з мундштука, вставивши йоржик таким чином, щоб він пройшов наскрізь. Слідкуйте, щоб його гострі кінці не пошкодили димний канал мундштука всередині. Зокрема, це актуально для вигнутих екземплярів.
- Далі швидкими та спритними рухами прокотіть мундштук на йоржику навколо осі.
- Особливо приділіть увагу чистці фільтрової камери та розтрубу в загубнику. Це дозволяє очистити мундштук швидко, лише в кілька рухів.
- Цей же йоржик використовуйте для чищення чубука за допомогою вузького кінця. Робіть повільні рухи і поступово виведіть йоржик у центр тютюнової камери.
- Пройшовши по чубуку вперше, ви зберете вологу, що накопичилася, і частинки попелу, що залетіли в нього. Після цього дістаньте йорж і вставте його зворотним кінцем і почніть чистити з його допомогою за годинниковою стрілкою.
- Не допускайте, щоб йорж не подряпав дно і не бився об стінку чаші. Ваше завдання – прибрати основний бруд зі стінок чубука. Амплітуда руху йоржиком не повинна бути надто великою.
Чищення трубки
Камера чаші заслуговує на окрему увагу при очищенні. У ній знаходиться осад від тютюну та нагар, які слід видалити. Не варто забувати і про чищення дна тютюнової камери. Зберіть зі стін весь попіл і тютюн, що налип. Протирайте цю ділянку чистим ребром назовні.
Чистіть чашу кількома підходами, щоб точно позбутися нагару та залишків попелу. Після того, як пройдете по чаші, використовуйте серветку без ворсу, оберніть нею палець і пройдіться тютюнової камери. Без особливих зусиль вичистіть все всередині і зробіть продування, щоб усунути можливий ворс на стінках.
Інколи для чищення рекомендується використовувати йоршок змочений у коньяку або спирті. Він має бути змочений лише ледве, щоб з нього нічого не стікало в чашу. Достатньо пройтися вологим йоржиком усередині трубки лише раз і потім насухо протерти внутрішні компоненти.
Якщо ви ставите питання, що станеться з курильним девайсом без належного догляду, то немає точної відповіді. Важко уявити, що буде, але варто точно очікувати, що бриаровий агрегат просто закупориться від смол і попелу, що налип. Це призведе до того, що волога волога не матиме шляхів для відведення, а отже, накопичуватиметься без можливості випаровуватися. Згодом від неї з'являтиметься неприємний «шлейф» від нечищеної трубки у поєднанні з вологою. Як результат, трубка не просто втратить смак, але і набуде настільки неприємного післясмаку, що кожений сеанс куріння стане справжнім мукою. Повернути до життя таку трубку буде дуже складно, практично неможливо.
Зовнішнє чищення: інструкція
Коли з внутрішнім чищенням розібралися, приступайте до зовнішнього. Стаммель у трубках із бріару варто протирати акуратно, легкими рухами. Для цього використовуйте фланелеву серветку, щоб вона була вологою. Це дозволить позбавитися відбитків рук, які залишаються після кожного використання трубки. Вам здається, що їх нема? Але це не так, і зовсім не означає, що якщо ви чогось не бачите, цього немає.
Якщо не проводити подібні ритуали, то трубка дуже швидко втратить свій блиск і набуде брудного відтінку. Так само чистіть мундштук, особливо звертаючи увагу на кути на ньому.
Відпочинок курильних трубок
Щоб продовжити термін служби вашого курильного девайсу, не слід постійно викурювати ту саму трубку знову і знову. Адже волога поглинається трубкою і здатна викликати накопичення тепла і, як наслідок, є ризики вигоряння. Існує загальне практичне правило щодо відпочинку вашої трубки або трубок: після кожного використання рекомендується виділити на відпочинок 24 години.
Прогар трубки
Залишіть трубу на день, більшість сучасних курців дотримуються цього практичного правила і дають трубці відпочити 24 години. Адже вони знають, що відпочинок – це важлива складова довгострокового використання трубок.
Зберігання курильних трубок
Є багато місць, де ви можете зберігати трубку, коли вона не використовується. Деякі люди обходяться ящиком у столі чи шафі та використовують його для зберігання. Але краще мати спеціальне місце для цього.
Зберігання трубок
Є ті, хто використовують спеціальну сумку для зберігання трубки. Але цей варіант не зовсім підходить, оскільки трубка не може належним чином провітрюватися після використання. В результаті в трубці може бути занадто багато вологи і згодом є ризик появи сильного запаху, який позначиться на смакових відчуттях у майбутньому.
Умови зберігання трубок
Щоб трубка довго зберігала свої якості, їй необхідно забезпечити правильні умови зберігання. У такому випадку зверніть увагу на такі критерії:
- Герметичне сховище для трубок. Курильні трубки, у класичному розумінні, виготовляються із натуральних матеріалів, таких як бріар. Вони піддаються впливу зовнішніх чинників і здатні як сохнути, і накопичувати вологу. Герметичне сховище дозволяє контролювати рівень вологості. До того ж воно не дасть трубці запилятись, що часто трапляється, якщо їх занадто довго тримати на одному місці і не використовувати. Для скромної колекції досить невеликої ємності. Цілком вистачить хьюмідора для сигар, щоб зберігати трубку в цілісності. В інтернет-магазині ДуДа ми пропонуємо відмінне співвідношення ціни та якості для герметичних сховищ. Наша колекція представлена стильними екземплярами, які стануть невід'ємною частиною інтер'єру.
Умови для зберігання курильних трубок
Всупереч поширеній думці, хьюмідори для сигар можуть бути дуже корисними, оскільки ви можете відкалібрувати їхню відносну вологість відповідно до ваших потребами. Тим не менш, важливо, щоб ви спочатку навчилися використовувати Хьюмідор, щоб успішно це зробити.
- Контроль вологості курильної трубки. Для тривалого зберігання трубок важливо забезпечити контроль вологості. Для металевих і скляних екземплярів це не так страшно, але щодо розтрубів з дерева, яким, власне, присвячена вся стаття, то вони схильні до пошкоджень при тривалому впливі неправильного навколишнього середовища. Цей натуральний матеріал легко поглинає вологу, тому варто переглянути умови довкілля. Вкрай важливо, щоб курильні трубки зберігалися в безпечному стані.ному місці. Це досить легко зробити просто використовуючи герметичні пакети для зберігання.
У випадку дерев'яних моделей, ми рекомендуємо зберігати трубки при відносній вологості від 40 до 55%. Нижча вологість призведе до того, що дерево буде висихати, а висока – . що воно накопичуватиме вологу. На щастя, це досить широкий діапазон вологи, досягти якого не складе особливих труднощів.
Підставки для трубок
Один із найпопулярніших способів зберігання курильних трубок — це спеціальна підставка. Ви можете купити багато різних стійок, в які можна розмістити будь-яку кількість труб у каталозі нашого інтернет-магазину. Як правило, більшість підставок призначено для зберігання 3-5 трубок. Саме у вас буде ціла колекція – по одній трубці щодня.
Підставка для трубок
Найкориснішою перевагою підставки є те, що це дозволяє вашим трубкам належним чином провітрюватись після використання. Крім того, це значно спрощує відстеження використання курильного девайсу, якщо всі вони зберігаються в певному порядку.
Для короткочасного зберігання ідеально підходять стійки для трубок, яких зазвичай достатньо для одного-двох екземплярів. Однак, якщо у вас з'явиться багато різних трубок, вам точно знадобиться більша підставка або щось інше.
Зберігання тютюну для трубки
Щоб отримувати задоволення від використання курильної трубки, важливим є не тільки догляд за самим девайсом, але й правильне зберігання тютюну. Є кілька рекомендацій щодо цього, які напевно виявляться корисними для вас.
Зберігання тютюну
- Зміст вологи в тютюні здатний вплинути не лише на його смак, а й на дим. Якщо він надто сухий чи надто вологий, від нього не буде приємного диму. Тому потрібно помістити його в герметичну ємність подалі від сонячних променів. Не кладіть тютюн у сигарний хьюмідор чи холодильник. У холодильнику може увібратися запах сторонніх речовин, тим самим змінюючи свій смак. У сигарному х'юмідорі тютюн вбирає зайву вологу і, можливо, утворює цвіль. У нашому каталозі ви знайдете цікаві сховища для тютюну та інших рослинних субстанцій, які забезпечують необхідні умови для зберігання. Наприклад, зверніть увагу на банку-схованку «звичайні консерви». Ніхто й не запідозрить, для чого насправді ви використовуєте цю банку.
- Сушений тютюн схильний до відновлення. Якщо ваш тютюн підсох, це не проблема. Його можна відновити до потрібного стану, поклавши його на аркуш паперу та збризнувши водою. Після цього добре перемішайте його та зберігайте в закритому посуді протягом одного дня. Попри те, що ви, можливо, чули, додавання шматочка апельсина, яблука або будь-якого іншого фрукта змінить смак тютюну.
- Використовуйте сумки або пакети для зберігання. Пакети для тютюну бувають різних розмірів та з різних матеріалів. Можливо, ви знайдете шкіряні, тканинні та пластикові кишенькові мішечки. Вони призначені для використання протягом дня або двох перед повторним наповненням. Однак вони найбільше підходять для короткочасного зберігання.
- Дотримуйтесь термінів зберігання. Хьюмідор ідеально підходить для короткочасного зберігання тютюну. Для тривалого зберігання використовують герметичні металеві або пластикові банки. Зверніть увагу на варіанти, представлені в нашому каталозі. Наприклад, банка-схованка «Ничка» або бокс для зберігання «Рослини». За допомогою таких боксів ви можете залишати тютюн навіть на самому видному місці, ніхто і не здогадається, що зберігається всередині баночки, на якій зображена квасоля або горошок.
Після того, як ви визначитеся в чому зберігатимете курильну субстанцію, потрібно вибрати ідеальне місце для зберігання. Воно має бути темним, прохолодним та сухим, що дозволить тютюну не втрачати свої властивості. Деякі види тютюну, з часом змінюють свої смакові якості на краще. В той час,як ароматний тютюн згодом змінюється на гірший бік. Однак весь тютюн, що зберігається в ідеальних умовах, може залишатися в хорошому стані не менше одного року.
Вибрати ідеальне місце для зберігання тютюну дуже важливо. Переконайтеся, що у вас є всі умови для зберігання і трубки, і тютюн. Насамперед, вибирайте місця, в яких виключено попадання прямих сонячних кращих, підвищення вологи. Це прості поради початківцям, які допоможуть навчитися не тільки правильно поводитися з трубкою, але й забезпечити необхідні умови для її зберігання, щоб її можна було курити.